Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Możliwość dodawania newsów
#1
Witam!
Znam już dosyć dobrze html i css, postanowiłem utworzyć więc pierwszą stronę. Nie opublikowałem jej jeszcze, mam ją na dysku. Piszę z prośbą żeby ktoś mnie naprowadził, wskazał czego mam się nauczyć. Mam taki problem:
Moja strona będzie wymagała codziennego uaktualniania, i w tym jest problem. Przecież nie mogę codziennie edytować pliku html i wrzucać na serwer. Chodzi mi o to czy można w jakiś inny sposób uaktualniać stronę? Wydaje mi się, że można by było użyć do napisania takiego skryptu PHP i MySQL. Proszę o pomoc! Wink
Odpowiedz
#2
Proponuję jakiś CMS. WP, Joomla, Drupal.
"Badz czlowiekiem laskawym tak,
i od czasu do czasu wcisnij prawy alt."
Odpowiedz
#3
Cześć, możesz napisać własny prosty skrypt w PHP oparty na bazach, jednak prostszym i szybszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z gotowego rozwiązania jakim są CMS'y.

Osobiście polecam Ci Joomla i WP. Szybko się ich nauczysz i mają wiele dodatków. Drupal jest bardziej zaawansowany, ma wiele więcej możliwości, jednak może sprawić Ci kłopot.
Odpowiedz
#4
Dzięki za odpowiedź, ja raczej wolę stworzyć własny skrypt. Moglibyście mi teraz doradzić jakiś darmowy kurs PHP ? Wink
Odpowiedz
#5
Helion wydał fajną książkę PHP5 ćwiczenia praktyczne - warto kupić Smile
Odpowiedz
#6
(30-04-2012, 13:43)kornell napisał(a): Z książki?? Najlepiej uczyć sie programowania z Internetu.

Najlepiej ctrl+c ctrl+v ;]
Odpowiedz
#7
Moim zdaniem książki przy PHP są podstawą. Jeśli chcesz na poważnie się za to zabrać to proponuję zainwestować w Biblię Helionu.

http://helion.pl/ksiazki/php5-i-mysql-biblia-tim-converse-joyce-park-clark-morgan,phmsbi.htm
Odpowiedz
#8
Ok, zakupią tą książkę w najbliższym czasie Big Grin Jak myślicie, czy uda mi się napisać swój skrypt newsów i panelu logowania po przestudiowaniu tego poradnika: http://phpkurs.pl . Nie mówię, że przeczytam i od razu napiszę piękny skrypt, ale po tygodniu ćwiczeń. Zależy mi aby jak najszybciej udało mi się napisać taki skrypt. Mógłbym poszukać podobnych skryptów w internecie, zainstalować jakiegoś cms'a, lub zlecić komuś napisanie skryptu za opłatą, ale ja wolę napisać sam i się czegoś nauczyć. ;D
Odpowiedz
#9
Jeśli chcesz uczyć się PHP, MySQL musisz nabyć biblię. Nie ma co się rozdrabniać. Wydasz te 100 zł ale będziesz naprawdę zadowolony. Na dzień dzisiejszy sam mam 2 biblie.

A jeśli ją już masz lub chcesz ją czymś uzupełnić to przejrzyj ofertę Helionu. Oni mają praktycznie wszystkie książki na bardzo wysokim poziomie.
Odpowiedz
#10
Nie wiem czy jest jeszcze promocja, ostatnio kupowałem kilka książek na Helionie i jak wydasz chyba 100zł to jedna książka do wyboru gratis. No i wysyłka gratis. Ale czy jeszcze to jest to nie wiem?

Ja ostatnio sprzedałem PHP Zaawansowane Programowanie za 30zł ;p
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Skrypt automatycznego dodawania sucharixx 5 4,389 07-12-2012, 20:48
Ostatni post: sucharixx
  MO word - możliwość wykorzystania joker 9 6,563 01-06-2012, 19:00
Ostatni post: joker
  [HTML + CSS] Prezentacja newsów muph19 2 2,616 22-05-2012, 22:49
Ostatni post: muph19
  [PHP] Pytanie: System newsów Sebjekt 6 4,414 17-05-2012, 01:29
Ostatni post: Sebjekt
  Możliwość dodawania pkt użytkownikom. SanKylo 3 2,617 02-12-2011, 09:45
Ostatni post: Marys

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsorzy i przyjaciele
SeoHost.pl