Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tekst na szablonie
#1
Mam takie pytanie jak umieścić jakiś tekst np. moja stron na szablon gotowy szablon już mam tylko nie bardzo wiem jak zamieścić na nim właśnie te napisy, do których można np. się odwołać i przejść na następną stronę. Najlepiej jak byście podali jakiś program gdzie można tworzyć takie szablony
i jak właśnie ten tekst przypisać do tego szablonu. Ja próbowałem używać GIMP ale pierwszy raz to robię więc nie za bardzo m to szło, może jakiś link.
Odpowiedz
#2
Musisz mieć pocięty szablon żeby móc na nim pisać.
Mówiąc gotowy szablon masz na myśli grafikę + kod, czy samą grafikę?
Odpowiedz
#3
szablon mam pocięty tylko nie wiem jak na tych kawałkach dodać tekst,by później klikając na niego przeszedł mi do następnej strony a nie był to tekst jako rysunek. Myślałem że zrobię to w paint, ale tekst jest po prostu wkomponowany w obraz i nie można sie do niego odwołać.
Odpowiedz
#4
Jeżeli masz ten szablon zakodowany tz. masz pliki o rozszerzeniu .html
musisz za pomocą edytora zmienić treść podaną w kodzie, mozesz użyć nawet notatnika.
http://red104.w.interia.pl/ - moja stronka o Maluchach
http://www.twojpc.ugu.pl/ - Twoje forum komputerowe
Odpowiedz
#5
Jeśli masz plik/i o rozszerzeniu .htm lub .html, to w nich musisz umieścić odpowiedni kod, aby po naciśnięciu na dany tekst przejść do innej strony. Jeśli robisz stronę pierwszy raz i jeszcze nie jesteś zaznajomiony z pewnymi, powiedzmy, 'zasadami' tworzenia stron www, warto porobić parę rzeczy na sucho, bez korzystania z szablonów, tak aby ze wszystkim się zapoznać.

Aby Twój tekst działał jako odsyłacz do innej strony, musisz użyć takiego kodu:
Kod:
<a href="nowastrona.html">Tutaj tekst do nacisniecia</a>
Zrób nowy plik o nazwie nowastrona z rozszerzeniem .html (w notatniku wystarczy) i przetestuje działanie.

Jeśli masz pocięty szablon i przyszykowany już odrazu z kodem, to wystarczy wstawić zaprezentowany kod w odpowiednie miejsce.

Pytanie tylko czy masz sam pocięty szablon, czy szablon od razu z kodem (plikami .html)?
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [HTML][CSS]Pulsujący tekst Doooku 2 3,676 20-08-2014, 15:30
Ostatni post: HipolitAron
  graficzny odnosnik w dynamicznym szablonie blogspota. hellbike 3 3,433 05-05-2013, 04:10
Ostatni post: szarks
  działanie linku w szablonie php [email protected] 0 1,699 13-01-2013, 00:27
Ostatni post: [email protected]
  Sformatowany tekst messi19125 8 5,371 02-06-2012, 20:05
Ostatni post: messi19125
  Grecki i rosyjski tekst na stronie przemek2909 14 8,591 03-05-2012, 05:11
Ostatni post: urlsite

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Sponsorzy i przyjaciele
SeoHost.pl