Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podstrony bez include, ajax czy get. pomocy
#1
Witam

Nie moge w zaden sposób rozgrysc pewnej rzeczy. Powiedzcie w jaki sposob u licha nastepuje przejscie do podstrony w tej witrynie:

http://www.sp110.edu.pl/

W źrodle strony nie ma zadnego kodu PHP, brak funkcji include czy get. A podstrony sie wczytuja w dodatku bez przeladowywania!

Dzieki
Odpowiedz
#2
Ale kod php będzie ukryty, to co widzisz to sam Html. PHP generuje kod HTML a ten widzisz. A co do tych podstron to niech się wypowie ktoś bardziej doświadczony, bo nie chcę Cię wprowadzić w błąd.
PHP i MySQL Tworzenie stron WWW Vademecum profesjonalisty Wydanie 4
- sprzedam po rozsądnej cenie, stan jak nowa.

Carpe Di Em
Odpowiedz
#3
Witaj,

KeeL ma rację. W kodzie strony nie będziesz widział kodu PHP gdyż PHP działa po stronie serwera gdzie jako odpowiedź jest zwracany kod HTML.

Jeśli chodzi o stronę, którą podałeś to widzę, że wywołując linki strona przeładowuje się. Witryna jest prawdopodobnie oparta na jakimś systemie CMS. Raczej na pewno zostały wykorzystane polecenia include i require, chociażby do załadowania odpowiednich klas systemu.

Pozdrawiam.
"Twoja strategia jest do bani (głównie dlatego, że nie poświęcasz jej wystarczająco dużo czasu)" - Mitch Joel
Odpowiedz
#4
Dzięki . Macie rację. Piszę w ramach cwiczen strone w PHP i rzeczywiscie po pokazaniu zródla w przeglądarce tekst jest zupełnie inny. Jest mnóstwo kodu dodanego przez yoyo.pl bo tam mam strone. A odnośnie tamtej, którą Wam podalem to mam tam poprawić podstrone z galerią. Masakra. Nie wiem czy mi sie uda poprawic kod witryny, której nie jestem autorem.

Dzięki za szybką odpowiedz.
Odpowiedz
#5
Szczerze to nawet bym się za tą galerie nie brał, tę stronę najlepiej było by przepisać od nowa zgodnie z jakimiś normami i zasadami.
PHP i MySQL Tworzenie stron WWW Vademecum profesjonalisty Wydanie 4
- sprzedam po rozsądnej cenie, stan jak nowa.

Carpe Di Em
Odpowiedz
#6
można też zrobić stronę bez include, require, ajaxa itp

zobacz taki przykład:

Kod:
$page = $_GET['page'];
if($page == '')
{
echo 'strona glowna';
}
elseif($page == 'kontakt')
{
echo 'dane kontaktowe';
}

wywołujesz strony po dopisaniu ?page=kontakt - stronę kontaktową, jeśli nic nie wpiszesz wczyta ci strone glowna

wstawiając pod echo kod htmlowy uzyskasz sformatowany tekst

tylko trzeba to ladnie rozplanowac, a w przypadku duzej ilosci podstron bez include chyba sie nie obejdzie, chyba ze dane podstrony sa przechowywane w bazie danych, wtedy mozna pobierac zawartosc ;p
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pomocy - strona napisana w ?? [email protected] 1 2,040 03-10-2019, 18:09
Ostatni post: wozniak
  Potrzebuje pomocy Skorpiono 1 1,969 05-01-2017, 00:28
Ostatni post: kajetann
  [html] [css] font face pomocy! muph19 5 4,451 02-06-2013, 00:52
Ostatni post: Kartofelek
  Prosty kod ale wkradł się błąd. Pomocy. namite 4 4,136 19-02-2013, 01:32
Ostatni post: namite
  Potrzebuję pomocy HateML Pro budek 5 3,853 10-10-2012, 15:34
Ostatni post: budek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
Sponsorzy i przyjaciele
SeoHost.pl