(27-10-2011, 06:47)urlsite napisał(a): Nie kierujcie sie pragrafami, ktorych nawet nie mozna w zaden sposob w polskim prawie aplikowac, Zastrzec można co najwyżej nazwę, logo, grafikę. (......) calosci a nie ich fragmenty czy uzyte jako cytat, wiec to was zapraszam do zapoznania sie z prawem publikacji i nie interpretowac go po swojemu.
Każdy tekst jest chroniony z urzędu w dniu jego publikacji.
W twoim rozumowaniu każdy program komputerowy, artykuł w gazecie trzeba opatentować aby nikt nie mógł skopiować.
Na takich jak Ty szybko się zarabia.
Kancelaria 1000 zł + 50% od odszkodowania.
kopiując teksty ze stron łamiesz prawo autorskie , od razu można żądać odszkodowania za utracone profity i złamanie ustawy , odszkodowanie zaczyna sie od 25 k w górę. Zysk łatwo można sobie policzyć.
Pamiętaj ,że w Internecie nikt nie jest anonimowy, adwokat może pozwać stronę ( nie znając autora ) o złamanie prawa a sąd MUSI wystosować wniosek do firmy hostingowej komu udostępnia przestrzeń na serwerze. Firmy hostingowe zbywają odpowiedzialność na użytkownika i tym sposobem staniesz przed sądem.
Napisałem posta i przeedytowałeś całą swoją wypowiedz.
Mylisz dwa pojęcia , prawo do cytatu z piractwem.
Cytat:Nawiazujac do rejestracji. Kazdy pomysl musi byc opatentowany (prawa autorskie) ale w dzisiejszych czasach pomysly na patenty internetowe sa odrzucane. Praktycznie kazdy pomysl na biznes internetowy ( start up) w Polsce i na swiecie jest legalnie kopiowany i zadna sila juz tego nie bedzie w stanie zmienic. Roznia sie tylko nazwy, loga, hasla ale i tak nawiazuja do tego samego
skopowałes tekst z jakiegoś artykułu który mówi ,że nie można patentowac stron internetowych , co jest rzeczą oczywistą, To tak jak by ktoś chciał opatentować koło.