Liczba postów: 2
Liczba wątków: 1
Dołączył: 06-11-2011
Reputacja:
0
Zdziwiło mnie, że jak pisałem style w css, to Mozilla wyświetlała inaczej niż Opera czy IE.
Słyszałem, ze stare wersje IE mają inna interpretacje CSS ale FireFox i Opera?
Chodzi o coś niewielkiego, bo grubości obramowania w divach inaczej się wyświetlają, ale jak to ominąć, jakieś tworzenie osobnych css'ów dla różnych przeglądarek z takiego powodu jest mało sensowne, no i przede wszystkim nie wiem czemu przeglądarki tak samo interpretujące css dają różne wyniki...
Liczba postów: 2,411
Liczba wątków: 14
Dołączył: 10-08-2009
Reputacja:
132
Chociażby różnica w clearfixie. Zobacz sobie stronę (zwróć uwagę na małe czcionki) pod najnowszym IE i FF. Jest różnica? Jest.
Każdy niech wybierze sobie taką przeglądarkę która mu najbardziej odpowiada. 100% narzutu ze strony webmastera nawet nie powinno być. To jest błędne podejście w dzisiejszych czasach. Za dużo sprzętu do przeglądania netu jest na świecie.
Liczba postów: 2
Liczba wątków: 1
Dołączył: 06-11-2011
Reputacja:
0
No ale jak pisać uniwersalne CSS, więc; słyszałem, że są sztuczki by tak pisać kod by 1 przeglądarki widziały daną część kodu a drugie nie...
Liczba postów: 2,411
Liczba wątków: 14
Dołączył: 10-08-2009
Reputacja:
132
są. To są komentarze warunkowe IE.
Dla reszty przeglądarek się tego nie stosuje bo w 99% jest tak samo. Są oczywiście różnice - np opera kiedyś miała babole z marginesami. Ale wtedy stosujesz inną technikę (np position:relative + top). Tak samo np chrome miał problem z border-radius + box-shadow. Trzeba było kombinować inną techniką.
Podobnie zresztą jest teraz - chrome ma problem z transformacjami - dokładnie z rotacją obrazków. Stosujesz jednak dodatkową właściwość css3 i wszystko śmiga.
Kwestia praktyki i potykania się z takimi dziwadlami. Raz spotkasz je na drodze, poznasz rozwiązanie i potem będziesz je stosował. Człowiek - a zwłaszcza webmaster - musi się ciągle uczyć.
Ja osobiście teraz stosuję szablon wyjściowy dla css, który jest mixem wziętym z "boilerplate html5" (google). Tyle tylko że początkową część czyli normalizer (jak ściągniesz to zobaczysz o co biega) zamieniłem na reset.css
który jest dla mnie łatwiejszy do ogarnięcia i się do niego przyzwyczaiłem (+ lepiej działa z facebookiem).