Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
łamanie praw i znaku towarowego
#11
dokładnie powiedz im, że jak pokażą Ci papier potwierdzający zastrzeżoną nazwę to zmienisz domenę.
Odpowiedz
#12
Z tym domaganiem się papieru potwierdzającego to będzie granie na zwłokę, a tak jak Pedro84 mają zastrzeżony znak towarowy:

http://msp.money.pl/zakladam_firme/znaki-towarowe/

Co do SEO - wykup nowej domeny i 301 z obecnej na nową.
Odpowiedz
#13
Nazwa domeny nie jest zastrzezona i gosciu Cie po prostu straszy. Ja posiadam domene mojego hotelu hotelroyalpalace i kiedys jakis burak z uguandy tez z domena hoteroyalpalace mnie straszyl ze to czy tamto. Zasypywal mnie emailami. Zwrocilem sie do adwokata, napisal im list przy pomocy komunikacji sadowej i skonczylo sie jego straszenie, tracenie atramentu czy nagabywanie. Domena nie jest znakiem handlowym. Jezeli goscia nie bylo stac na wykupienie wszystkich domen niech sie teraz martwi. Innym problemem jest jakbys niszczyl wizerunek jakiejs firmy uzywajac jego logo. Czy wykupujac domene, pozycjonujac a pozniej zadac od nich nie wiem jakich pieniedzy jak to sie teraz robi z domenami xxx tzw cybersquatting. Na tej podstawie mozna cos tam sie sadzic ale tez jest trudno cos takiego wygrac poniewaz nalezy udowodnic wymuszenie czy celowe niszczenie wizerunku legalnie zarejestrowanej firmy. Ten ktos sprzedaje smieszne gumki czy wibratory wiec napewno nie stac go na dobrego adwokata, ktory sadzilby sie z ryzykiem ze przega z 10 lat. Jezeli sie boisz to ja bardzo chetnie uzyje tej domeny dla zabawy i zniszcze goscia chociazby na podstawie mobingu jezeli napisze do mnie chociaz jednego emaila.
Smiac mi sie chce z zastrzezenia kopiowania na w/w stronie zdjec z ogolno dostepnymi produkatami na rynku! Takie cos mozna zrobic jezeli ma sie wylacznosc na wlasne opatentowane wyroby. Nawet jezeli ktos jest autorem super zdjecia a przedstawia ono np. budynek, miejsce, pomnik, ogolno dostepny produkt czy informacje itd. to mozesz go kopiowac, przetwarzac jak chcesz i ile razy Ci sie podoba. Definicja nie dotyczy jezeli jest zastrzezony lub celowo dzialasz na szkode danego produktu, miejsca itd. Wtedy dany poszkodowany podmiot moze wystapic na droge sadowa. Np na temat budynku, pomnika podmiotem jest wlasciciel lub urzad miasta a produktu producent itd. Towar detaliczny z logiem firmy wpuszczony na rynek i uzyty w celach promocyjnych jest ogolnodostepny i bez zastrzezen. Nikt nie ma prawa bez upowaznienia przywlaszczac sobie praw producenta. A na koniec zaznacze, ze domeny sie roznia nawet tym ze w Twojej jest w zdaniu uzyte net czyli jest czesciowo cytowana a cytowanie w czesci czy calosci nie jest karalne. Jezeli stworzyles celowo strone z podobna domena zeby zaszkodzic gosciowi to juz inna bajka ale to tez trzeba umiec udowodnic. Tutaj nawet nie ma mowy o nieuczciwej konkurencji poniewaz musialbyc zaznaczyc, ze u Ciebie jest lepiej niz u niego oczerniajac bezpodstawnie czyli bez konktretnych dowodow jakosci jego towaru czy uslug. Jakosc towaru i uslugi moga okreslac tylko i wylacznie jednostki lub instytucje do tego upowaznione czyli np. jakas prawomocna kara czy wyrok sadowy z tym zwiazany. W tym przypadku zastraszajac Cie ten ktos dopuscil sie przestepstwa sciganego tylko i wylacznie na wniosek w prokuraturze, nie z urzedu. To moze podchodzic pod mobing lub nawet probe wymuszenia korzysci majatkowych a nawet zastraszajac do nieuczciwej konkurencji co w tym przypadku mogloby byc nastepstwem zawieszenia dzialalnosci tego kogos lub kary pienieznej.
Odpowiedz
#14
Jakie granie na zwloke? Przeciez jesli nie ma takiego papieru, a gosc tylko straszy to nie ma co sie przejmowac.
I po problemie.
Natomiast jesli pokaze Ci papier to wtedy dzialaj.
Pomogłem? To daj plusa Cool
Odpowiedz
#15
Nie musi pokazywać żadnego papieru, wystarczy wpis w bazie danych URRP, a taki wpis istnieje zarówno na domenę MyDwoje.pl jak i wyrażenie MyDwoje co znaczy nie mniej, nie więcej, że określony podmiot taki znak towarowy zarejestrował.
Dobre samopoczucie w tym tygodniu sponsoruje cytat:
Cytat:Mogę tylko tylko na prawo i lewo ale na środek nie mogę.
Odpowiedz
#16
Pedro84.co ten gosciu opatentowal jak on w sklepie sprzedaje produkty dostepne w kazdej hurtowni? Strona jest przekierowywana na inny adres, nazwa firmy rozni sie od logo a logo to nazwa domeny i to inna niz omawiamy. Strona badziewiarska jak na tematyke porno. Zdjecia sa robione na stole jak na allegro czyli juz wiocha byloby je kopiowac. Mi sie wydaje ze nasza rozmowa jest zbedna poniewaz ktos wrzucil adres zeby go troszke wypromowac bo katalogi tego nie akceptuja a nie w celu ewentualnego doinformowania i unikniecia konsekwencji prawnych, w dodatku pytajacy podal do porownania domene niezarejestrowana. Moderator powinien usunac ten watek chociazby za linki do strony z adult content.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Łamanie linii w PHP:GD MatixYo 4 3,781 28-11-2011, 22:02
Ostatni post: Kartofelek
  Problem-łamanie praw autorskich MarcinG 0 1,335 02-04-2010, 23:06
Ostatni post: MarcinG
  Łamanie praw autorskich MarcinG 0 1,598 02-04-2010, 13:33
Ostatni post: MarcinG

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
Sponsorzy i przyjaciele
SeoHost.pl