Forum Webmastera, HTML, CSS, PHP, MySQL, Hosting, Domeny - Forum dla Webmasterów
linki nie aktywne w divie z floatem - Wersja do druku

+- Forum Webmastera, HTML, CSS, PHP, MySQL, Hosting, Domeny - Forum dla Webmasterów (https://www.webmastertalk.pl)
+-- Dział: Technologie internetowe - tworzenie stron WWW (https://www.webmastertalk.pl/forum-technologie-internetowe-tworzenie-stron-www)
+--- Dział: Początkujący webmaster (https://www.webmastertalk.pl/forum-poczatkujacy-webmaster)
+--- Wątek: linki nie aktywne w divie z floatem (/thread-linki-nie-aktywne-w-divie-z-floatem)



linki nie aktywne w divie z floatem - th3rion - 29-03-2011




RE: linki nie aktywne w divie z floatem - Filuper112 - 30-03-2011

No a co ma pobierac?? Nie ma zadnych odnosnikow przeciez do pobrania Big Grin


RE: linki nie aktywne w divie z floatem - th3rion - 30-03-2011

Jest po lewej w tym bloku. Zobacz na stronie. Poza tym w tym lewym bloku nawet tekstu nie mozna zaznaczyc...


RE: linki nie aktywne w divie z floatem - Filuper112 - 30-03-2011

Nie no nie widze zadnego odnosnika do pobrania Big Grin Moglbys mi go pokazac Smile Bo albo jestem slepy albo go nie ma Big Grin


RE: linki nie aktywne w divie z floatem - th3rion - 30-03-2011

Kod:
<a href="transmat_oferta.pdf">Pobierz plik</a>

Link się nie podświetla ale to tylko taki testowy bo ja chce to pozniej obrazkiem zastapic.


RE: linki nie aktywne w divie z floatem - Filuper112 - 30-03-2011

W kodzie w pierwszym poscie wyglada to tak: "<a href="transmat_oferta">Pobierz plik</a><br />"


RE: linki nie aktywne w divie z floatem - th3rion - 30-03-2011

(30-03-2011, 02:07)Filuper112 napisał(a): W kodzie w pierwszym poscie wyglada to tak: "<a href="transmat_oferta">Pobierz plik</a><br />"

A co to za różnica jak i tak i tak nie działa?


RE: linki nie aktywne w divie z floatem - Filuper112 - 30-03-2011

Nie jestem pewny ale zeby ktos mogl pobrac to co ty wrzucisz na serwer potrzeba troche PHP. Ale nie jestem w 100% pewien... Moze da sie to zrobic za pomoca html. Niech wypowie sie ktos bardziej wtajemniczony w te sprawy Smile


RE: linki nie aktywne w divie z floatem - th3rion - 30-03-2011

Nie wydaje mi sie
Temat do zamknięcia.

Jakby ktoś szukał odpowiedzi na podobny problem to dzieje się tak dlatego, że jakiś div przesłania linki. Trzeba divowi ktory ma byc na gorze nadac np. z-index:20px; zeby byl na gorze.

Wczesniej tego probowalem juz ale nie dzialalo bo nie dalem w divie position:absolute;


RE: linki nie aktywne w divie z floatem - kmd - 31-03-2011

Problem leży w odpowiednim zaprojektowaniu strony i samych divów. Dodawanie marginesów ujemnych i innych cudów, co raz bardziej pogarsza cały kod strony powodując, że prawdopodobieństwo rozjechania się na którejś z przeglądarek rośnie.
@Filuper112 - jak masz plik na serwerze i dasz do niego link, to zostanie on pobrany. Koniec. Tu nie ma żadnych czarów, a tym bardziej nie potrzeba do tego PHP. Nie wiem skąd ten pomysł w ogóle.