Forum Webmastera, HTML, CSS, PHP, MySQL, Hosting, Domeny - Forum dla Webmasterów
Długi pasek przewijania w Chrome - Wersja do druku

+- Forum Webmastera, HTML, CSS, PHP, MySQL, Hosting, Domeny - Forum dla Webmasterów (https://www.webmastertalk.pl)
+-- Dział: Technologie internetowe - tworzenie stron WWW (https://www.webmastertalk.pl/forum-technologie-internetowe-tworzenie-stron-www)
+--- Dział: xHTML, CSS, JavaScript (https://www.webmastertalk.pl/forum-xhtml-css-javascript)
+--- Wątek: Długi pasek przewijania w Chrome (/thread-dlugi-pasek-przewijania-w-chrome)



Długi pasek przewijania w Chrome - maciu - 26-03-2011

Jako iż jest to mój pierwszy post, chciałem się przywitać i od razu przejść do rzeczy:

Stworzyłem swoją stronę internetową na potrzeby wizytówki swojej firmy, nie jest to skomplikowana strona Wink oparta na prostym szablonie css i od dwóch lat sprawowała się idealnie co zresztą dalej robi Smile ale po ostatniej aktualizacji Google Chrome do wersji 10.0.648.204 ta przeglądarka która do tej pory wyświetlała moją stronę wręcz wzorcowo teraz przestała to czynić Sad tzn. niby ciągle wszystko jest ok, ale pasek przewijania (scroll) jest nieproporcjonalnie długi.... strona dawno się skończyła a pasek tak jak by przewija dalej w dół, dodam że to dzieje się tylko na chrome, IE i FF jak wyświetlały stronę poprawnie tak dalej to robią.

Strona została sprawdzona pod kątem poprawności css i html na http://jigsaw.w3.org/css-validator/ oraz http://validator.w3.org/ i nie zawiera błędów

jeśli chcecie to mogę podać moją stronę, ale ten sam problem można zaobserwować na przykładowym szablonie css z którego korzystam a mianowicie: http://tjkdesign.com/articles/liquid/8.asp
na najnowszym chrome będzie występował ten błąd czyli stronę można przewijać w dół mimo że treść się dawno skończyła, na chwilę obecna nie mam pomysłu co może być tego przyczyna i czy winny jest kod czy przeglądarka i jak to naprawić.

pozdro.


RE: Długi pasek przewijania w Chrome - Kartofelek - 28-03-2011

da linka pan