Forum Webmastera, HTML, CSS, PHP, MySQL, Hosting, Domeny - Forum dla Webmasterów
Przekierowanie strony - Wersja do druku

+- Forum Webmastera, HTML, CSS, PHP, MySQL, Hosting, Domeny - Forum dla Webmasterów (https://www.webmastertalk.pl)
+-- Dział: Technologie internetowe - tworzenie stron WWW (https://www.webmastertalk.pl/forum-technologie-internetowe-tworzenie-stron-www)
+--- Dział: xHTML, CSS, JavaScript (https://www.webmastertalk.pl/forum-xhtml-css-javascript)
+--- Wątek: Przekierowanie strony (/thread-przekierowanie-strony--10226)



Przekierowanie strony - fake - 12-11-2012

Witam,

Mam następujący problem. Miałem stronę i plik "kontakt.html". W google często przewija się odnośnik zamiast do strony głównej, to własnie do http://www.adres.pl/kontakt.html. Teraz tego pliku nie mam (nowa strona), więc naturalnie po wejściu w link z google wyświetla błąd, że nie może znaleźć pliku "kontakt.html". Pytanie następujące, czy da się zrobić coś aby automatycznie przekierowywało na http://www.adres.pl ? Oczywiście w ostateczności można stworzyć plik kontakt.html i z niego przekierowywać, ale wg. mnie to jest obejście problemu, a nie jego rozwiązanie.

Z góry dzięki za odpowiedź.


RE: Przekierowanie strony - kmd - 13-11-2012

Przekierowanie 301


RE: Przekierowanie strony - camelrafal - 13-11-2012

utwórz plik .htaccess w katalogu głównym strony (jeżeli go nie masz) i wpisz poniższy kod
jeżeli masz to dopisz tego czego nie masz
Kod:
Options FollowSymLinks
RewriteEngine on

RewriteRule ^kontakt.html$ http://www.adres.pl [L,R=301]



RE: Przekierowanie strony - mateo - 14-11-2012

Przekierowanie przez .htaccess może być problemowe na darmowych serwerach, które go nie obsługują. Ładne przekierowania można również zrobić w PHP.